چیه چیز هایی را می توان تغییر داد( قسمت اول)

سلام به همراهان دوست داشتنی  سلفیار  امروز مقاله ای را براتون آماده کردم که در آن می آموزیم که چه مشکلات و امراضی را میتوان با قدرت ذهن و طرز تفکر تغییر داد و چه چیز هایی را نمیتوان! قدرت ذهن یک نیروی عجیب غریب نیست گاهی تغییر یک نگاه یا اندیشه تحولات چشم گیری در زندگی ما میزاره پس با من همراه شو تا مثال هایی از آنچه که میتوانی با قدرت ذهن تغییر دهی را برات شرح یدم

20131.jpg (490×275)

خودیاری و روان درمانی

میلیون ها نفر در تلاش برای تغییر خود هستند.ما رژیم می گیریم ,پیاده روی میکنیم , مدیتیشن می کنیم  و خود را با شیوه های جدید تفکر مقابله با افسردگی هماهنگ میکنیم,برای کاهش اضطراب تن آرامی(ریلکسیشن )انجام میدهیم به تمرین تقویت حافظه می پردازیم وسرعت خواندمان را بالا می بریم و…گاهی وقت ها تلاش های ما نتیجه بخش است اما گاهی هم خودیاری و روان درمانی های ما شکست میخورند.بهایی که م پرداخت میکنیم هنگفت است احساس بی ارزشی ,گناهکار بودن  وشرم به ما یورش می برد  و احساس میکنیم اراده ی خود را از دست داده ایم و دست از تلاش برای دگرگونی بر میداریم. به داستان زیر توجه کنید:

سیمین مثل خیلی از زنان خیلی نا امید است علت آن باور اشتباهی است که درباره خود دارد .او گمان میکند که شکست خورده است.اوضاع و احوال امروز در نظر سیمین بد تر از ۱۰ سالی است که او برای لاغر شدن ازدست داده.او هنگام فارغ التحصیل شدن از دانشگاه ۸۵ کیلو وزن داشت حدود یک دهه پیش از آن زمان او چها بار وزنش را به زیر ۷۰ کیلو رسانده بود او ۶ ماه به طور خصوصی تحت رفتار درمانی  با رژیم مواد طبیعی بوده است.

با هرکدام از این رژیم ها وزنش به سرعت کم شد البته با تلاش بسیار و هربار نیز به سرعت و بیشتر از بار قبل چاق شد!! سیمین الان ۹۲ کیلو وزن دارد و دست از تلاش کشیده.

15.JPG (598×435)

تاثیر عوامل ژنتیکی

در جنبش خودیاری با این اعتقاد که هر چیزی تغییر پذیر است انتظار می رود سیمین در جنگ بر ضد چاقی اش موفق باشد و حتی وزنش بسیار کاهش یابد.ژن آدمی کمابیش همان اندوخته ژنتیکی طراحی شده در هزاران سال پیش است امروزه ,کارکرد بخش های گوناگون مغز مانند شنوایی رفتار جنسی حافظه چپدستی و غمگین بودن شناخته شده است دارو های روان گردان به منزله ی عاملی خارجی در کوتاه مدت میتوانند ما را آرام کنند تجربه ی لذت ایجاد کرده و از جنون جلو گیری کنند و هذیان های ما را ازبین ببرند مسائل شخصی ما مانند هوش استعداد موسیقی و حتی باورهای مذهبی ,سیاست, شادابی و بسیاری از آنچه یک ده پیش وجود داشت,اکنون در ما تغغیر کرده است و ما دیگر آن ها را به دلیل ژن ها نمیدانیم.

و به طور کلی این دیدگاه که همه چیز وابسته به ژن ها و  وضیعت زیستی بوده ; و بنابر این همه چیز ثابت  و از پیش تعیین شده است نیز اغلب درست نیست.بسیاری از افراد عامل هوش را باسختکوشی جبران کرده ,در دام مواد مخدر اسیر نمی شوند ,زندگی شان را دستخوش دگرگونی کرده اند و تا زمانی که بیماری هایی چون سرطان آنها را به آخر خط نرسانده است به زندگی ادامه میدهند.

این مطلب ادامه دارد اگر می خواهید   جدیدترین مطالب اختصاصی و عمومی سایت و جمالات و زندگی نامه بزرگان و انسان های موفق را در ایمیل خود داشته باشید در خبرنامه سلفیار عضو شوید باتشک از شما همراهان سلف یار

بهمن ۱۷, ۱۳۹۴دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *